GRAD GOLI PRZY WIATRACZNEJ

Faworytem sobotniego meczu Świt Staroźreby – Zryw Bielsk była drużyna gospodarzy. Nasz zespół w kompletnym ustawieniu rozpoczął spotkanie bardzo spokojnie rozgrywając pozycyjnie piłkę. Natomiast drużyna z Bielska od samego początku grała wysokim pressingem, dużo biegając czego efektem było zdobycie gola w 21 minucie po silnym strzale Damiana Pomorskiego.

Nasi zawodnicy za wszelką cenę chcieli wyrównać wynik do końca pierwszej połowy przeprowadzając kilka groźnych akcji. Po jednej z nich w 41 minucie Mateusz Ziarko pewnym strzałem umieszcza piłkę w siatce bramki przeciwników ustalając wynik pierwszej części spotkania na 1:1.

Druga połowa to już całkowita dominacja naszej drużyny. Zawodnicy Świtu rozpoczęli grę zespołową, co chwilę zagrażając bramkarzowi z Bielska.

W 63 minucie po idealnym podaniu Michała Sobczaka, bramkę z bliskiej odległości zdobył Maciej Sobiesiak wyprowadzając Świt na prowadzenie 2:1. Po upływie trzech minut Michał Sobczak precyzyjnym strzałem podwyższa wynik na 3:1 . Na listę strzelców w 71 minucie wpisał się Łukasz Kawecki, który zamknął dośrodkowanie Konrada Subocza i wynik na tablicy to 4:1, a to jeszcze nie koniec strzeleckich popisów naszych zawodników.

Po podaniu Konrada Subocza, drugiego gola w tym meczu zdobywa Michał Sobczak uderzając mocno piłkę, która po odbiciu się od słupka wpada do bramki - wynik 5:1.

W 87 minucie Konrad Subocz, po prostopadłym podaniu Tomasza Karpińskiego, wyszedł z własnej połowy zostawiając za sobą obrońców Zrywu i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonuje bramkarza drużyny gości, ustalając wynik spotkania na 6:1.

Nasza drużyna rozegrała dobre spotkanie. Należy pochwalić wszystkich zawodników, gdyż pokazali piękną grę zespołową.

W drużynie z Bielska należy wyróżnić bramkarza, który pomimo młodego wieku wykazał się kilkoma świetnymi interwencjami po strzałach piłkarzy Świtu, chroniąc swój zespół przed jeszcze większą porażką.

ŚWIT STAROŹREBY                 6:1                     ZRYW BIELSK

41’ Mateusz Ziarko (1:1)                                  21’ Damian Pomorski (1:0)

63’ Maciej Sobiesiak (2:1)

66’ Michał Sobczak (3:1)

71’ Łukasz Kawecki (4:1)

82’ Michał Sobczak (5:1)

87’ Konrad Subocz (6:1)