ULKS CIÓŁKOWO 2 : 2 LKS ŚWIT STAROŹREBY

ULKS CIÓŁKOWO     2 :  2     LKS ŚWIT STAROŹREBY

Sezon 2015/16 drużyna seniorów naszego klubu w lidze okręgowej zakończyła na trzecim miejscu. Nasi piłkarze prezentowali się bardzo dobrze na tle innych zespołów w płockiej lidze. Mieliśmy najlepszą obronę co zostało udokumentowane najmniejszą ilością straconych goli z wszystkich drużyn występujących w lidze okręgowej POZPN.

Przez ubiegły sezon trener Mariusz Unierzyski wypracował ustawienie zespołu na boisku i wdrożył kilka schematów, które pozwoliły uzyskiwać przewagę nad przeciwnikami. Dobra postawa drużyny ŚWITU nie umknęła uwadze klubom , których drużyny awansowały lub występowały w IV lidze. Wypożyczeni zostali do DELTY Słupno Patryk Janiszewski i Michał Sobczak natomiast do MAZURA Gostynin Arkadiusz Wróblewski. Kadra została uzupełniona kilkoma zawodnikami : Konrad Żaglewski, Adrian Chrzanowski i Maciej Niedzielak powrócili do naszego klubu, natomiast Daniel Oliwkowski i Adrian Budnicki został pozyskani. Jesteśmy pozytywnie nastawieni ,że obecna kadra sprosta zadaniom nakreślonym przez trenera i będzie w obecnym sezonie osiągała korzystne wyniki.

Pierwsza kolejka z UNIĄ Iłów z powodów organizacyjnych została przełożona na 28.09.2016 r. W drugiej kolejce z UNIĄ Czermno na własnym stadionie zremisowaliśmy 1:1. Bramkę dla naszej drużyny z rzutu karnego strzelił Damian Kołeczek po faulu na Konradzie Suboczu. W tym meczu mieliśmy kilka dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku ale strzały były niecelne i wynik nie uległ zmianie.

W sobotę 3 września w ramach trzeciej kolejki mecz rozgrywaliśmy z sąsiadami w Ciółkowie. W pierwszej połowie stworzyliśmy kilka sytuacji dogodnych do zdobycia gola i byliśmy drużyną przeważającą . Zespół GOSPODARZY świetnie się bronił wyprowadzając kilka kontr ale żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i po jednej z akcji zespołu ŚWITU w 52 minucie w polu karnym zostaje sfaulowany Konrad Subocz . Sędzia spotkania dyktuje rzut karny , którego pewnym egzekutorem okazuje się Damian Kołeczek.

Ostatnie dziesięć minut obfitowało w wiele sytuacji bramkowych i padły trzy gole. W 80 minucie po jednej z akcji zespół z Ciółkowa doprowadza do wyrównania a trzy minuty później podwyższa wynik na 2:1. Nasi piłkarze usilnie chcieli wywieźć korzystny wynik z trudnego terenu starając się w końcówce meczu doprowadzić do remisu.

W 87 minucie udało się strzelić gola Łukaszowi Kaweckiemu cudownie uderzając piłkę głową w samo „okienko” bramki drużyny ULKS nie dając szans bramkarzowi. Wynik spotkania 2:2 jest sprawiedliwym dla obydwu drużyn z przebiegu całego spotkania.

Bardzo dobrze sezon 2016/17 rozpoczęły nasze drużyny młodzieżowe wygrywając wszystkie mecze w swoich ligach.